Tomasz Sułkowski

prawnik

Wspieram przedsiębiorców w bezpiecznym prowadzeniu biznesu. A w branży budowalnej pomagam w tworzeniu bezpiecznych umów kontraktowych, zarówno dla wykonawców, jak i zamawiających...
[Więcej >>>]

Skontaktuj się

Wady projektowe – mój artykuł w najnowszym numerze Builder

Tomasz Sulkowski10 czerwca 2019Komentarze (0)

Wady projektoweDzień dobry!

Śpieszę z informacją, że w czerwcowym numerze cenionego magazynu branżowego – Builder ukazał się mój artykuł naukowy dotyczący wad w dokumentacji projektowej. Okazuje się bowiem, że jednymi z najważniejszych przyczyn opóźnień realizacji prac budowlanych, a nawet wstrzymania procesu budowlanego, są błędy i niezgodności w dokumentacji projektowej oraz zmiany w realizowanym projekcie wprowadzone w trakcie budowy.

Jak wskazują wyniki badań w krajach rozwiniętych, opóźnienie w realizacji prac budowlanych jest powszechnym i jednym z najczęściej powtarzających się problemów w realizacji inwestycji budowlanych nie tylko w Polsce, ale również na świecie. Z wyników badań przeprowadzonych w tym zakresie wynika, że jedne z najważniejszych przyczyn ustalonych według kryterium wagi i częstotliwości to błędy oraz niezgodności w dokumentacji projektowej, a także zmiany w realizowanym projekcie wprowadzone podczas realizacji prac budowlanych.

W zamieszczonym artykule został poruszony temat wad projektowych oraz związanego z nimi zakresu odpowiedzialności Wykonawców. Ujawnione w toku realizacji prac budowlanych wady projektu mają dla nich wiele negatywnych skutków.

Zachęcam Cię do zapoznania się z treścią całego artykułu na łamach portalu Builder. Dodam jeszcze, że Builder to jeden z wiodących ogólnopolskich miesięcznik dla budownictwa, architektury i biznesu, ukazujący się na rynku już od ponad 20 lat.

***

Wcześniej o wadach projektowych i odpowiedzialności wykonawcy pisałem m. in. na łamach czasopisma Forum Budownictwa Śląskiego. Z artykułem możesz zapoznać się tutaj.

Wady projektowe artykuł w Biulder

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Prawa Gospodarczego GRAVIS LEGAL GROUP Widera, Sułkowski Sp. j. Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Prawa Gospodarczego GRAVIS LEGAL GROUP Widera, Sułkowski Sp. j. z siedzibą w Bytomiu.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem sulkowski@kancelariagravis.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: